Inspirujte se, jak podpořit přirozené vzdělávání.

Budeme s vámi sdílet hry a nápady jak společně s dětmi objevovat, tvořit a hlavně žasnout venku.


Vytvořte si společný rituál. Denně alespoň na chvilku ven do zeleně + jednou týdně na procházku někam do přírody, vyčistit si hlavu a rozhýbat tělo. Nechte dětem také dostatek prostoru a času pro volnou hru v přírodě nebo na zahradě.


Aktivity, které podporují přirozené učení, vznikají v dílně Učíme se venku za podpory
Nadace Proměny Karla Komárka.
 

?>

Hledání divočiny
28.5.2020

VÝZVA: Hledat divoká místa i organismy a divoké příběhy těsně za našimi dveřmi, kterých jsme si dodnes nevšimli.

 

CO BUDEME POTŘEBOVAT: papír, tužky, pastelky, pracovní list, (dalekohled, určovací klíče, fotoaparát)

 

1. STÁT SE FILMAŘEM

Vyzkoušejte si roli filmaře. Stačí si vytisknout pracovní list s foťákem, vystřihnout, podlepit. Nebo si namalovat přímo na kartón svůj fotoaparát. Vložit ruličku jako objektiv a hurá ven.

 

2. HLEDAT DIVOČINU

Otevřete dveře a hledejte svou nejbližší divočinu, kterou jste možná až do dneška přehlíželi. Zdánlivé všednosti a běžná místa mohou díky pozornému oku skrze (papírový) objektiv vypadat zcela jinak.

 

3. PŘÍBĚH FILMU

Po prozkoumání terénu vyberte ty nejlepší záběry či zážitky a sestavte je do filmového příběhu. Hlavní záběry filmu zakreslete do filmového pásu. Svůj vlastní film o nejbližší divočině pojmenujte lákavým názvem.

 

4. ŠÍŘENÍ FILMU

Vzájemně si můžete své animované filmy vyprávět. Pošlete ho ve vyprávění dál, svým kamarádům, rodině. Pozvěte je na místa, která jste objevili. Fotky a zážitky z detektivního pátrání můžete sdílet na FB Učíme se venkunebo na Instagramu #ucimesevenku.

 

TIP: Jako inspiraci můžete shlédnout film PLANETA ČESKO -  první celovečerní film o české přírodě. Vychutnejte si dokonalé záběry, překvapivé objevy i souvislosti o nové divočině kolem nás. Film je k dispozici na Aerovodu.
+ Další materiály k filmu najedete ZDE.

 

Celou aktivitu včetně fotoinspirace najdete v připojeném souboru, který je ke stažení zdarma.

Hledání divočiny