Odměny pro zapojené školy: vybíráme ty nenápaditější z vás!
30. 4. 2018

Chystáte se s dětmi zapojit do Měsíce školních zahrad? Podělte se s námi o váš zážitek a získejte některou z desítek zajímavých cen.

Šanci získat odměnu od našich partnerů mají ti z vás, kteří při vymýšlení aktivit s dětmi budou nápadití, a kteří nám o svém zapojení dají vědět. Jakou formu záznamu při tom zvolíte, je jenom na vás – můžete psát, fotit anebo natočit krátké video.

Sdílet s námi své zážitky můžete prostřednictvím Facebookové skupiny Školní zahrada anebo je posílejte e-mailem na adresu info@mesicskolnichzahrad.cz. Více k možnostem zapojení se dozvíte na stránce Chci se zapojit.

Každý týden vybereme jednoho výherce a jeho jméno zveřejníme ve skupině Školní zahrada. Zasílat nám své zkušenosti z květnového svátku školních zahrad můžete až do 8. června, kdy vybereme poslední školu, která získá jednu z atraktivních cen. 

Co můžete získat

Vzdělávací materiály

10x metodika programu LES VE ŠKOLE  - metodické materiály k učení v lese. Proč je les skvělým vzdělávacím místem a co se tam děti všechno mohou dozvědět?

2x balíček STARTUJEME VEN s DENÍKEM DO DIVOČINY - kouzelný balíček, který vás s dětmi zaručeně dostane ven. Kromě Deníku do divočiny obsahuje také různé nástroje a pomůcky na tvoření a učení venku.

3x baliček vzdělávacích materiálů k přírodním zahradám od Lipky - knihy, metodiky a další pomůcky k navrhování přírodních zahrad.

3x balíček výukových materiálů ke vzdělávání venku od Lipky - s touto sadou bude učení venku o mnoho  jednodušší.

3x kniha Zahrada, která učí – co v přírodě učit, jakým způsobem a jak si zahradu uzpůsobit tak, aby se vám v ní učilo co nejlépe.

 

Poukázky na vzdělávací akce

1x poukázka pro učitelský sbor na jeden ze seminářů od vzdělávacího centra Tereza.
Na výběr je buď seminář HRAJEME SI /UČÍME SE VENKU, který vám poradí proč a jak vyrážet s děti ven a jak využít betonovou džungli kolem nás, anebo seminář BÁDÁNÍ V MŠ, ZŠ, který na základě konkrétních příkladů her, pomůcek i lekcí představuje badatelsky orientované učení venku.

1x poukázka pro kolektiv učitelů na seminář Zahrada, která učí pro I. stupeň a II. stupeň ZŠ -Seminář zaměřený na využití zahrady pro výuku především přírodovědných předmětů. Dozvíte se, jak má vypadat školní zahrada, aby tu šla učit nejen biologie, ale třeba i čeština, a ukážeme si aktivity, které se dají na školní zahradě dělat 

3x poukázka na  podzimní exkurzi Zahrada hrou – na příkladu jedné proměněné školní zahrady zjistíte, k čemu všemu zahrada může sloužit a co se na ní dá učit.

5x poukázka pro třídu MŠ na dílnu Poznej svou zahradu – Vzdělávací dílna pro děti od 4 do 6 let. S pomocí postav z příběhu Trnkovy zahrady děti poznávají prostor školní zahrady a jejího okolí.

Odměny pro zapojené školy: vybíráme ty nenápaditější z vás!