Prožijte svátek školních zahrad netradičně s průvodcem aktivit
27. 3. 2018

Měsíc školních zahrad je ideální příležitost k tomu vyzkoušet netradiční venkovní aktivity, přesunout výuku pod širé nebe, prožít nová dobrodružství i setkání, a také přemýšlet o tom, jak školní zahradu více propojit s vaším vzdělávacím programem. Že vás zrovna nenapadá co na zahradě dělat? Nevadí. Publikace plná námětů, kterou jsme pro vás přeložili, vám to usnadní.

Průvodce činnostmi, které můžete podniknout s dětmi během Měsíce školních zahrad, obsahuje přes 80 tipů pro děti a mladé lidi ve věku 3—18 let. Každoročně ho vydává Mezinárodní asociace školních hřišť a zahrad a letos do něj přispěly organizace z 22 zemí světa, včetně Nadace Proměny Karla Komárka.

V českém překladu si publikaci můžete stáhnout zde:
 

→  Průvodce aktivitami venku
 

Průvodce přináší širokou škálu možností, jak využít školní zahradu či hřiště, ať už z nich uděláte prostor pro vědecké zkoumání, umělecké vyjádření nebo je otevřete volné hře či komunitním akcím. Na hřiště nebo do zahrady mohou děti vyrazit před vyučováním, během něj, ale i ve svém volném čase po škole.

Publikace také nabízí přesvědčivé argumenty, proč začlenit pobyt venku do běžného školního dne a proč školní zahradu co nejlépe uzpůsobit pro zdravý vývoj dětí i jejich vztah k životnímu prostředí.

Věříme, že tento průvodce povzbudí školy po celém světě, aby v květnu vyrazily s žáky a studenty ven a začaly své zahrady co nejvíce využívat celoročně.

Prožijte svátek školních zahrad netradičně s průvodcem aktivit