Pedagožka Veronika Křenková učí děti, aby se dokázaly dívat kolem sebe
15. 5. 2018

Pro pedagožku Veroniku Terezu Křenkovou ze základní a mateřské školy ve Vysokém Chlumci nejsou vyučovací hodiny trávené s dětmi v přírodě nic nového. Své zvyky tedy nemusela během Měsíce školních zahrad nijak zvlášť měnit. Fotografie inspirativních aktivit, při kterých žáky 1. stupně vyučuje matematiku, prvouku nebo vlastivědu, jsme vyhodnotili ve druhém týdnu naší soutěže jako nejnápaditější, které si zasluhují odměnu. A jaké jsou její zkušenosti s učením venku?

Venku učím, protože máme velkou školní zahradu a byla by jen škoda to nevyužít.

Učíme děti, aby se dokázaly dívat kolem sebe. Tady na vesnici žijí ve velmi krásném prostředí. A když se podaří, že se zastaví a hledají, zkoumají vše kolem, obohacují se navzájem a my se pak můžeme učit od nich.

Naše děti velmi rády fotografují. A témata jsou různé – hledej kvádr, kouli – geometrie, staré domy – prvouka, rostliny, živočichové, ale dá se fotit i smutek, naděje – výtvarná výchova. Též pokusy všeho druhu.

Vždycky jsem se snažila chodit s dětmi ven, ale velkou motivací pro mne byly aktivity na webu Učíme se venku a školení v Balinách. Netušila jsem do té doby, co všechno se dá venku dělat a prakticky zadarmo. V době plastové je také velmi příjemné dětem nabízet a využívat přírodní materiály.

Pedagožka Veronika Křenková učí děti, aby se dokázaly dívat kolem sebe

fotogalerie