Školní zahrady mají svátek. Pojďme je společně oslavit!
2. 5. 2018

Odstartoval mezinárodní Měsíc školních zahrad, jehož se letos mohou účastnit také mateřské, základní i střední školy v Česku. Co jsme si pro zapojené školy připravili?

Prvním týdnem v květnu začínáme přidávat náměty na zajímavé aktivity do Facebookové skupiny Školní zahrada, která bude během května jeden z komunikačních nástrojů mezi námi a vámi-zapojenými školami. Během května tam každý týden najdete několik originálních aktivit, které s dětmi můžete ještě ten den vyzkoušet. Při hledání inspirace pro venkovní činnosti můžete sáhnout také po Průvodci aktivitami venku, který nabízíme volně ke stažení na našich stránkách. Od začátku dubna, kdy jsme publikaci zveřejnili, si ji stáhlo přes 700 zájemců.

Přidat se k oslavám školních zahrad může jakákoliv škola, bez ohledu na to, jak staří žáci ji navštěvují. Jakou formu oslav přitom vy-pedagogové zvolíte, záleží jen na vás – od originálně pojaté hodiny pod širým nebem, přes relaxování v přírodě, až po zorganizování akce pro širokou komunitu školy. Nezapomeňte se s námi ale o své zážitky podělit. Ty nejnápaditější z vás odměníme zajímavými cenami v podobě vzdělávacích publikací a volných vstupů na akce pro pedagogy i děti. Více k odměnám se dočtete zde. 

Těší nás, že některé aktivní školy se k Měsíci školních zahrad přihlásili prostřednictvím skupiny Školní zahrada nebo mapy Školních zahrad již v dubnu. Vám ostatním jsou tyto možnosti stále otevřené. Podrobný návod k tomu, jak nám o svém zapojení dát vědět, naleznete na stránce Chci se zapojit.

První ročník Měsíce školních zahrad startujeme slavnostně novým spotem. Napadlo by vás, že obsahuje záběry od škol z celého světa? Všechny děti milují hru, volnost a učení formou zážitkové metody. Tak proč jim to alespoň během května nedopřát.